Испания удари Сърбия и отива на 1/4-финал

Испания се класира за 1/4-финал в Лигата на нациите! Това се случи след голяма победа с 3:0 при домакинството си на Сърбия от 4-тия кръг в група 4 от Лига "А". "Ла Фурия" видимо бе по-добрият отбор и постигна целта си под дъжда на стадион "Нуево Аркангел" в Кордоба.

Испанците дори можеха да постигнат и по-изразителен успех, но пропуснаха и дузпа, а на два пъти и гредите помогнаха на гостите. Все пак домакините си свършиха отлично работата и стигнаха до трите точки с голове на Аймерик Лапорт в 5-ата, Алваро Мората в 65-ата и Алехандро Баена в 77-ата минута.

В 76-ата минута Страхиня Павлович бе изгонен след намесата на ВАР, като съдията прецени, че е спрял голова атака. Реално от отсъдения пряк-свободен удар Алекс Баена вкара последния гол с прекрасен изстрел.