Германия разгроми Унгария

Завърши мачът от 1-ия кръг на Група 3 на Лига А на Лигата на нациите на УЕФА, в който се срещнаха националните отбори на Германия и Унгария. Мачът се проведе на стадион "Дюселдорф Арена" в Дюселдорф (Германия) и завърши при резултат 5:0 в полза на немския тим.

В 27-ата минута германският нападател Никлас Фюлкруг откри резултата в срещата, като получи пас от Джамал Мусиала. Тогава халфът Джамал Мусиала се разписа от пряк свободен удар в 58-ата минута. Следващият гол отбеляза халфът Флориан Вирц в 66-ата минута, стреляйки в долния ъгъл на вратата. В 77-ата минута Александър Павлович вкара четвъртия гол за германския национален отбор. Четири минути по-късно Кай Хаверц реализира дузпата, оформяйки крайния резултат в мача - 5:0.

В група 3 на Лига А са още отборите на Нидерландия и Босна и Херцеговина. Мачът между тези два тима завърши при резултат 3:2.

Настоящият победител в Лигата на нациите на УЕФА е националният отбор на Испания.