Саутгейт: Трябваше да страдаме малко

Старши -треньорът на националния отбор на Англия Гарет Саутгейт коментира победата в мача от 1-ия кръг на груповата фаза на Европейското първенство 2024 със Сърбия. Припомняме, че британците спечелиха с минималното 1:0.

"Националният отбор на Сърбия е силен отбор. Трябваше да страдаме малко, което според мен е много добре за нас.

Бях наистина доволен от по-голямата част от мача, особено през първото полувреме. Владеехме добре топката. През второто полувреме не играхме точно както трябваше, но да победим и да осигурим резултата, който имаме, е наистина важно“, заяви Саутгейт.

В 13-ата минута на мача английският полузащитник Джуд Белингам се разписа, пращайки топката в мрежата след пас на нападателя Букайо Сака. Този гол бе и единственият в мача.