Франция с реми, Италия измъкна победата от Босна и Херцеговина

Италия се поздрави с победа в последната си проверка преди Евро 2024. Европейският шампион се наложи с минималното 1:0 Босна и Херцеговина на стадиона в Емполи. "Скуадра адзура" видимо не си даваше много зор и отново не успя да впечатли с изявите си, макар да имаше някои хубави моменти в мача. Все пак домакините успяха да зарадват тифозите с успех, а той бе изкован с гол на Давиде Фратези, който се разписа в 38-ата минута.

В друг мач, игран по същото време - Франция направи 0:0 срещу Канада в Бордо в последната си проверка преди старта на Евро 2024. "Петлите" са един от големите фаворити в турнира и искаха да натрупат нова доза самочувствие, след като преди няколко дни победиха Люксембург с 3:0. Вместо това, тимът разочарова, особено след почивката.