САЩ спечели Лигата на нациите КОНКАКАФ

Днес, 25 март, се проведе финалният мач от Лигата на нациите КОНКАКАФ между националния отбор на САЩ и националния отбор на Мексико. Срещата се проведе на стадион "A&T в Арлингтън", Тексас, САЩ. Националният отбор на САЩ спечели с резултат 2:0.

Резултатът в срещата бе открит в 45-ата минута от дефанзивния полузащитник на отбора на САЩ Тайлър Адамс, след асистенция на Уестън Маккени. В средата на второто полувреме офанзивният полузащитник на САЩ Джовани Рейна сложи точка на мача.

Така отборът на САЩ стана победител в Лигата на нациите КОНКАКАФ. Националният отбор на Мексико зае второ място. Трето място зае отборът на Ямайка.

Напомняме, че Лигата на нациите КОНКАКАФ е международен футболен турнир между националните отбори на Северна и Централна Америка и Карибите, който се провежда под ръководството на КОНКАКАФ. Всичките 40 национални отбора в КОНКАКАФ взеха участие в турнира, с изключение на Гватемала, чието членство във ФИФА бе спряно през 2016 г.