България приключи квалификациите с реми срещу Сърбия

България изигра нов добър мач под ръководството на новия селекционер Илиан Илиев. "Лъвовете" завършиха наравно - 2:2 като гости на Сърбия.

Със спечелената точка Сърбия се класира на Европейското първенство в Германия догодина, а "лъвовете" остават последни в групата с четири точки. Последният успех на националния ни тим по футбол е от ноември 2022, когато победихме Кипър в контрола. В официален мач последно надвихме Северна Македония на 26 септември 2022.

Двата тима си размениха по едно полувреме. Домакините бяха по-добри до преди почивката и стигнаха само до един гол, но пропуснаха още няколко. В 17-ата минута Наумов направи спасяване след центриране на Костич, а при добавката Милош Велкович вкара топката във вратата на България, след като Живко Атанасов не успя да се намеси по най-добрия начин.

След час игра българите изравниха резултата. Виктор Попов центрира в наказателното поле, където сърбите не изчистиха добре, топката стигна до Георги Русев, който с диагонален изстрел прати топката във вратата на Милинкович-Савич.

В 69-ата минута Кирил Десподов получи пас от Филип Кръстев в средата на терена и завърши самостоятелния си рейд с гол във вратата на Сърбия.

В 82-ата минута сърбите изравниха резултата в Лесковац. Статичните положения отново се оказаха слабост на "лъвовете" като след центриране от корнер Срджан Бабич с глава матира Наумов за 2:2. Така ремито зарадва домакините, които отиват на европейско.