Мексико обърна САЩ и е шампион на зона КОНКАКАФ

Мексико спечели за шести път в историята си турнира в зона КОНКАКАФ "Голд къп". На финала Чичарито и компания надигра домакина САЩ с 4:2 и по този начин триумфираха с отличието. В 8-ата минута синът на селекционера на САЩ Боб Брадли – Майкъл вкара първия гол в срещата. В 23-ата минута звездата на американците Лендън Донован направи резултата 2:0.

След този гол САЩ престана да играе атакуващо и от това се възползваха мексиканците. В 29-ата минута Пабло Барера сам срещу вратаря на домакините намали на 1:2. Само седем минути след това резултатът вече бе равен, след като Андрес Гуардадо прати топката в мрежата за 2:2.

Пълният обрат в мача стана В 50-ата минута, когато Барера реализира за 3:2. В 77-ата минута Джовани дос Сантос оформи крайното 4:2 за Мексико с изключително красив гол. Полузащитникът мина цялата отбрана на американците и вратаря Хауърд и с прехвърлящ удар също записа името си сред голмайсторите.