Италия се класира за финала на Световното до 20 г.

Италия победи Южна Корея с 2:1 в 1/2-финален мач от Световното първенство до 20 години, което се провежда в Аржентина,

Отборът от Европа поведе с гол на Чезаре Казадей в 14-та минута. Корейците се върнаха в средата на полувремето, когато Сон - Вон Лии реализира дузпа. Победният гол за италианците отбеляза Симоне Пафунди в 86-ата минута.

Италия стигна до финала на турнира, където ще играе с Уругвай. Мачът ще започне в полунощ на 12 юни. Италия за първи път стигна до финал на Световно първенство за младежи, а Уругвай стигна до решаващите мачове през 1997 и 2013 г., но и в двата случая остана със сребърни медали. Настоящият победител в турнира е отборът на Украйна.

Южна Корея ще се изправи срещу Израел в мача за третото място, който ще се проведе на 11 юни.