Иберийското дерби остана без победител

Испания и Португалия завършиха наравно при резултат - 1:1 в Севиля в иберийското дерби от първия кръг в Лигата на нациите.

Гола за домакините вкара Алваро Мората в 25-ата минута. Бърза контра завърши с прекрасно подаване към нападателя отдясно. С едно докосване Мората насочи топката към вратата от непосредствена близост.

Малко след това Карлос Солер бе намерен отлично на линията на пеналтерията. Футболистът шутира, но прати топката над вратата. Малко преди почивката се стигна до отличен изстрел на Пабло Сарабия от пряк свободен удар. Топката обаче мина на сантиметри над напречната греда.

След почивката бе малко по-скучно. Роналдо се появи в 62-ата минута, заедно с Гонсало Гедеш, а терена напуснаха Андре Силва и Отавио.

В 82-ата Рикардо Орта изравни. Почти идентичен гол с този на испанците. Бърза атака отдясно, а след това се стигна до остро и ниско подаване. Орта подлага крак и топката опъна мрежата на Симон.

Малко след това Жорди Алба бе много близо до победен гол, но нямаше късмет.