Гана се добра до равен на Уембли

Т. Михайлов

Отборът на Гана постигна престижно равенство 1:1 като гост на Англия в контролна среща играна на “Уембли”. “Трите лъва” спазиха традицията да не губят от африкански съперници, но успехът им се изплъзна в последната минута, когато играещият в Съндърланд Асамоа Гиян изравни.

Мачът започна интересно с положения пред двете врати, като в 24-ата минута Ашли Йънг уцели гредата. Фантастични намеси имаха и двамата вратари Джо Харт и Ричърд Кингсън. В 43-ата минута Анди Керъл откри, отбелязвайки първия си гол с националната фланелка след пас на Даунинг.

През втората част Гана понатисна именития си противник, който играеше предимно с резервни футболисти. Въпреки всичко англичаните умело бранеха крехкия си аванс. В 90-ата минута обаче усилията на “черните звезди” се увенчаха с успех. Асамоя Гиян подмина Лескот и пусна топката под Харт за 1:1.