Бразилия и Аржентина с победи в световните квалификации

Бразилия се наложи с 4:0 над Парагвай в световна квалификация. По този начин "златистите" запазиха преднината си от 4 точки пред Аржентина на върха в класирането в зона КОНМЕБОЛ.

"Селесао" бе по-добрият отбор и логично стигна до успеха с голове на Рафиня в 28-ата минута, Фелипе Коутиньо (62-ата), Антони (86-ата) и Родриго (88-ата). Така Парагвай ще пропусне трето поредно световно първенство.

В същото врмее Аржентина записа 29-и пореден мач без загуба под ръководството на Лионел Скалони. Макар и без Лионел Меси, "гаучосите" надвиха с 1:0 Колумбия в световна квалификация. Двукратните световни шампиони отдавна си осигуриха участие на финалите в Катар, но и този път се поздравиха с победа, благодарение на гола на Лаутаро Мартинес в 29-ата минута.