Англия оглави Група G след лек успех в Кардиф (видео)

Т. Михайлов

Англия победи с 2:0 аутсайдера Уелс и оглави Група G с 10 точки от 4 мача. “Трите лъва” изпревариха временния лидер Черна гора благодарение на много по-добрата си голова разлика.

Срещата започна изключително добре за възпитаниците на Фабио Капело като още в 7-ата минута Колинс повали Йънг в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Лампард изпълни в противоположния ъгъл на плонжа на Хенеси и резултатът бе открит.

В 15-ата двубоят бе решен с прекрасна атака на англичаните. Джонсън прати добра топка към Йънг, който центрира към Бент. Нападателят на Астън Вила завърши с лекота от няколко метра.

По-интересните ситуации, които Уелс създаде дойдоха чак през втората част, но англичаните контролираха двубоя и спокойно взеха ценни три точки по пътя към Евро 2012.