Гана сензационно отпадна, Габон и Мароко продължават

Гана и Коморските острови се срещнаха в мач от 3-ия кръг на груповата фаза на Купата на африканските нации. Срещата завърши с победа на Коморските острови с резултат 3: 2.

Резултатът бе открит в 4-та минута от нападателя на Коморските острови Ел Фардо Бен Набуан. В 25-ата минута ганаецът Андре Айю бе изгонен от терена. В 61-ата минута нападателят Ахмед Могни увеличи преднината на отбора си. След 3 минути нападателят Ричмънд Боакие намали изоставането на националния отбор на Гана. В 77-ата минута защитникът Александър Джику изравни. В 85-ата минута Могни отбеляза дубъл и постави крайния резултат от срещата.

В паралелен мач от групата Мароко и Габон завършиха при резултат 2:2

В 21-ата минута на срещата нападателят на Габон Джим Алевина откри резултата. В 74-ата минута съдията Дахане Бейда отсъди дузпа срещу габонците, която бе реализирана успешно от мароканския халф Софян Буфал. След 7 минути мароканският защитник Наиф Агер прати топката в собствената си мрежа. Резултатът отново бе изравнен от мароканския защитник Ашраф Хакими, който отбеляза гол в 84-ата минута.

Националният отбор на Мароко събра 7 точки и зае 1-во място в класирането на Група C. Габон (5) е на 2-ро място. Трети са Коморските острови с 3 пункта, а фаворитът Гана завършва турнира с 1 точка.