Германия се класира за финалите на Мондиал 2022 (видео)

Германия като гост победи Северна Македония с 4:0 в мач от квалификационния турнир за класиране за финалите на Световното първенство през 2022 г.

Първото полувреме завърши без голове, въпреки че германците доминираха. Логиката възтържествува след почивката.  Началото на разгрома на домакините бе поставено от Кай Хаверц в 50 -ата минута на срещата. Тимо Вернер оформи дубъл в рамките на три минути – футболистът на Челси бе точен в 70-та и 75-та минута. Джамал Мусиала оформи крайния резултат в 83-та минута.

Бундестимът предсрочно си осигури първото място в квалификационна група J и директен билет за Световното първенство в Катар. Северна Македония е на трето място с 12 точки. На втората позиция с 13 точки е Румъния.

През ноември Бундестимът ще играе срещу Лихтенщайн и Армения. Съседите от Северна Македония ще се срещнат с Армения и Исландия.