Бразилия е новият-стар шампион в олимпийския турнир

Отборът на Бразилия защити олимпийската си титла във футболния турнир, след като триумфира във финала с 2:1 срещу състава на Испания след продължения.

Редовното време завърши при резултат 1:1, а в първото продължение ново попадение не падна. Двата отбора започнаха открито, но трудно достигаха до положения. В 38-ата минута "златистите" получиха дузпа, която обаче Ричарлисон пропусна, шутирайки над гредата.

Нападателят на Евертън имаше още един шанс точно преди почивката, но футболист в червен екип блокира удара му. Веднага след това обаче съотборникът му Матеус Куня беше точен за 1:0 след грешка на Пау Торес.

В 63-тата минута влезлият като резерва Солер центрира към Оярсабал за 1:1.

Пет минути преди края Ла Фурия удари греда, след като рамката бе спряла и бразилците в началото на втората част.

Решаващият гол дойде в 108-ата минута, когато Малком с лекота задмина Хесус Вайехо и прониза Унай Симон за шампионското 2:1.