Парагвай стартира с победа на Копа Америка

Парагвай стартира участието си на Копа Америка с успех. "Гуараните" се наложиха с 3:1 над Боливия и набързо оглавиха класирането в група "А'" в която са още Аржентина, Чили и Уругвай.

Боливийците малко изненадващо поведоха в резултата след само 10 минути игра. Това се случи след игра с ръка на Сантяго Арсамендия в наказателното поле, която доведе до дузпа. Саведра не сбърка от бялата точка - 1:0. Червен картон на Хауме Куеляр секунди преди почивката направи задачата им за второто полувреме почти непосилна.

Натискът на Парагвай даде резултат след час игра, когато Каку след мощен шут извън наказателното поле вкара за 1:1. В 65-ата се разписа и Анхел Ромеро за пълния обрат. Всичко приключи в 80-ата минута, когато Ромеро завърши отлична контра с нов гол и реши всичко в полза на Парагвай.