Франция загрява за Европейското с победа над Уелс (видео)

Франция се наложи с класическото 3:0 срещу Уелс в контролен мач преди Евро 2020, който се състоя в Ница. Една от звездите на "петлите" - Килиан Мбапе откри резултата в 35-ата минута, наказвайки не особено добра изява на вратаря на съперника. Малко по-рано - в 26-ата минута се стигна до дузпа за Франция, отсъдена за игра с ръка на Неко Уилямс, който получи и червен картон и остави тима си с човек по-малко. Бензема обаче не успя да се разпише от бялата точка.

В 48-ата друг от лидерите в атаката на тима - Антоан Гризман удвои. Той завърши хубава атака, преминала през Погба и Мбапе.  В 79-ата Усман Дембеле направи резултата класически, като това се оказа и последен гол в този двубой, макар да имаше още положения и пред двете врати.

Съвсем скоро на Франция им предстои и контрола с България.