Меси спечели дуела срещу Роналдо, Алмейда с исторически пропуск

А. Павлов

Аржентина спечели с 2:1 срещу Португалия в проверка, която се проведе в Женева. Ла албиселесте излязоха напред в резултата още в 14-ата минута, когато Анхел ди Мария получи страхотно извеждащо подаване от Лионел Меси и с техничен удар порази целта. Седем минути след това капитанът на португалците Кристиано Роналдо изравни. 26-годишният голаджия използва грешка на аржентинската защита и отбеляза за 1:1.

В 56-ата минута пък Уго Алмейда сътвори исторически пропуск. Нападателят на Бешикташ не можа да уцели вратата от един метър. Кристиано Роналдо подаде към щурмовака, който на празна врата, необезпокояван, от фронтална позиция прати топката в аут.

В последната минута от редовното време Меси все пак успя да спечели дуела срещу португалската звезда на Реал. Аржентинците получиха правото да изпълнят дузпа, която бе успешно реализирана от десятката на аржентинците.

Така Аржентина победи в една от най-интересните контроли, които се изиграха през тази седмица.