Страничният съдия от Сърбия - Португалия няма да работи на Евро 2020

Страничният съдия Марио Дикс бе изключен от бригадата нидерландски съдии, който ще обслужва мачовете от предстоящото Европейско първенство, съобщава EFE.

Напомняме, че Дикс работи в квалификационния мач за Мондиал 2022 Сърбия - Португалия (2: 2). В третата минута, добавена към второто полувреме, нападателят на португалския национален отбор Кристиано Роналдо стреля извън наказателното поле, един от защитниците на сръбския национален отбор изчисти топката от вратата. Португалските футболисти сигнализираха на съдията, че топката е преминала голлинията, но реферът не призна гола. Роналдо пък получи жълт картон. След това португалският нападател хвърли капитанската лента на терена. Дикс бе този, който каза на главния съдия Дани Маккели, че няма гол.

Евро 2020 трябваше да се проведе миналата година, но поради пандемията от коронавирус турнирът беше отложен до лятото на 2021 година. Предвижда се мачовете да се проведат от 11 юни до 11 юли в 12 града - Лондон, Мюнхен, Баку, Рим, Букурещ, Копенхаген, Амстердам, Билбао, Глазгоу, Санкт Петербург, Будапеща и Дъблин.