Франция се справи с Швеция в голово шоу

Световният шампион Франция победи с 4:2 Швеция в последен мач от груповата фаза на Лигата на нациите. Мачът не бе от особено значение за французите, които преди дни с победата си срещу Португалия (1:0) си осигуриха първото място в група 3 и участието във финалната фаза от турнира.

Двубоят започна по мечтан начин за скандинавците, които откриха резултата още в 5-ата минута. Виктор Клаесон пое топката в наказателното поле, озова се в добра позиция и отправи удар. Кълбото рикошира и мина покрай Юго Лорис.

Постепенно Франция взе инициативата и вкара изравнителен гол в 16-ата минута. Маркус Тюрам намери Оливие Жиру в наказателното поле, а опитният нападател на Челси от чиста позиция се разписа за 1:1. Девет минути преди паузата, оставен непокрит в полето на съперника, Бенжамен Павар вкара за 2:1, правейки обрата пълен още преди паузата.

След почти час игра Оливие Жиру прати топката за втори път в мрежата на съперника, затвърждавайки доброто си представяне тази вечер.

В 88-ата минута шведите върнаха интригата в мача с втори гол. Пиер Бенгтсон подаде към Робин Куайсон, който се намираше в непосредсвена близост до вратата и успя да опъне мрежата на Юго Лорис. В последните мигове на даденото продължение, Кингсли Коман оформи крайното 4:2.