Испания с първа загуба от 2018-та година насам

Отборът на Украйна постигна първи успех над Испания в историята на мачовете между двата отбора, като спечели с 1:0, в среща от футболния турнир Лига на нациите.

Двубоят предложи доста атрактивна игра от първата минута. Положения имаше и пред двете врати, но гол падна чак в 76-ата минута. След атака, тръгнала от вратаря Бущан, топката попадна у резервата Циганков, който напредна към наказателното поле и с удар с десния крак направи Де Хеа безпомощен за 1:0. Последва моментален натиск на испанците, а в 85-ата Траоре достави за Олмо, който стреля с глава, но ударът на играча на РБ Лайпциг прелетя доста неточно.

Това сложи край на серията на Испания от 16 поредни мача без загуба, като последното поражение на отбора бе от Хърватия през ноември 2018-а.

Успехът остави украинците на трето място, но те вече са с шест точки, докато Испания е със седем и е лидер, на точка пред втория Германия.