Англия с обрат срещу Белгия

Англия постигна обрат срещу Белгия на “Уембли" и спечели с 2:1 двубоя от група 2 на дивизия А на Лигата на нациите. Тимът на Гарет Саутгейт се оказа догонващ още в 16-ата минута, когато Ромелу Лукаку откри резултата от дузпа. Дайър спъна в наказателното си поле Лукаку и таранът вкара от бялата точка. Малко по-рано гол на Караско беше отменен заради засада.

В 39-та минута Англия успя да изравни, също от дузпа. При центриране в наказателното поле Мюние задържа Хендерсън. Реферът показа бялата точка, а Рашфорд нямаше никакви колебания с удара си от бялата точка - 1:1.

В 56-ата минута новата звезда на "Трите лъва" - Доминик Калвърт-Люин, отправи удар с глава, но топката прелетя високо над напречната греда.

Десетина минути по-късно Мейсън Маунт оформи обрата, след като ударът му към вратата на Миньоле рикошира и се озова в мрежата на белгийския страж. До края на мача белгийците опитаха да променят развоя на мача, но без успех.