Швеция отива на Евро 2020, Швейцария е все по-близо до класиране

Швеция стана поредният отбор, който се класира за Евро 2020. Скандинавците победиха с 2:0 като гост Румъния в прекия двубой за второто място в група "F", в която безапелационен победител е Испания. Маркус Берг и Робин Куайсон вкараха головете за тима на Яне Андерсон. По този начин шведите събраха 18 точки с четири повече от Румъния и Норвегия.

Звездата на Лудогорец Клаудиу Кешеру беше титуляр за румънците и остана на терена до 57-ата минута, когато бе заменен.

Швейцария направи решителна крачка към класирането си за Евро 2020. "Кръстоносците" взеха скъпоценна победа с 1:0 в домакинството си на Грузия и вече само чудо може да ги лиши от участие на еврофиналите.

Единственото попадение отбеляза Седрик Итен в 77-ата минута. С тази победа "кръстоносците“ се изкачват на втората позиция с 14 точки, на две пред третия Република Ирландия. След три дни футболистите на Владимир Петкович завършват квалификационния цикъл с гостуване на аутсайдера Гибралтар.