Класика за 10 германци срещу Естония

Германия се наложи с класическото 3:0 над Естония в Талин в евроквалификация. Доста любопитен момент бе в 14-ата минута, когато българският съдия Георги Кабаков показа директен червен картон на Емре Джан, който препъна на границата на наказателното поле излизащия сам срещу Нойер Лиивак.

След почивката немците стигнаха до успеха, макар и с човек по-малко. Бундестима поведе след гол на Илкай Гюндоган в 51-вата минута, а шест минути след това отново той удвои, като при второто попадение топката рикошира в крака на бранителя Карол Метс. Така за статистиката - това може да бъде считано за автогол. Тимо Вернер пък покачи на 3:0 в 71-вата след асистенция на Гюндоган. Така Естония за пореден път доказа, че се намира в слаба форма, заемайки последно място в групата, докато Германия се бори за лидерската позиция с Холандия.