Холандия с важна крачка към класиране на Евро 2020

Холандия постигна победа с 2:1 при визитата си на Беларус на стадион "Динамо" в Минск в европейска квалификация от Група "С".

В герой за "лалетата" се превърна играчът на Ливърпул Жоржиньо Вайналдум. Той даде аванс на гостите с попадение в 32-ата минута, след като засече с глава хубаво центриране на Промес и прати топката във вратата на съперника. В 41-ата минута отново Джини Вайналдум отбеляза попадение с което удвои преднината на холандците. Той отправи страхотен удар около дъгата и прати топката неспасяемо в сглобката на противниковата врата.

Беларусите не се претадоха и върнаха един гол чрез Драгун в 52-ата минута, след като той бе точен с глава от близка дистанция. До края обаче до ново попадение така и не се стигна и така Холандия се поздрави с успеха.

След този мач "лалетата" са все по-близо до класиране на европейските финали и страната има в актива си 15 точки, като е с три повече пред втория в групата Германия и също толкова повече пред третия в групата Северна Ирландия.