Германия вкара само два на Северна Ирландия

Северна Ирландия отстъпи при домакинството си на Германия в европейската квалификация между двата тима от Група "С". Битката на стадион "Уиндзор Парк" приключи при резултат 0:2.

Автор на първото попадение в мача стана Марсел Халстенберг, който започна по левия фланг на немската отбрана и остана на терена през всички 90 минути от двубоя. Той се разписа две минути след почивката, когато хвана топката във въздуха с левачката и я вкара по ефектен начин по диагонала в горния десен ъгъл след докосване от Брандт.

В 90-ата минута Хавертц асистира на Гнабри, който се разписа за крайното 2:0.

Германия събра актив от 12 точки и излезе на върха в групата. С толкова точки са и островитяните, но техният 100%-актив беше развален и сега те са само на три пункта над третия Холандия, който има мач по-малко от челниците.