Сърбия се опита, но Португалия си спечели трите точки

Португалия постигна първата си победа в квалификационната кампания за Евро 2020. Иберийците спечелиха много важната си визита на Сърбия, триумфирайки на "Райко Митич" с изразителното 4:2. "Мореплавателите" се възползваха от неубедителната игра на своя опонент в отбрана.

В края на първото полувреме стана интересно. В 42-ата минута, с голяма доза късмет, португалците поведоха. Централният защитник Никола Миленкович и вратаря Марко Дмитрович много наивно се сблъскаха в опит да отиграят едно безадресно центриране. В резултат топката остана помежду им, а намиращият се наблизо Уилям Карвальо отбеляза един от редките си голове с екипа на "мореплавателите" – 0:1.

Иберийците още повече подобриха своята ситуация, след като в 58-ата минута Гонсало Гедеш удвои. Нападателят елиминира много елегантно Никола Миленкович и с перфектен удар направи 0:2. В 68-ата минута Сърбия върна интригата. Душан Тадич изпълни ъглов удар отляво по атаката, а нито един от португалските футболисти не проследи движението на Миленкович, който изскочи от дълбочина и се озова съвсем сам във вратарското поле, откъдето разстреля Руи Патрисио – 1:2.

В 80-ата минута Кристиано Роналдо сложи точка на спора. CR7 беше изведен зад гърба на отбраната от Бернардо Силва и много технично чукна покрай безпомощния Дмитриевич. Време на стадион "Райко Митич" остана за още две попадения. Първо сърбите намалиха до 2:3 след красив изстрел под гредата на Митрович. В ответната атака пък Бернардо Силва оформи крайното 2:4.