Летящите холандци удариха Германия

Холандия записа успех с 4:2 при визитата си на Германия в дербито от група “С" на европейските квалификации. Серж Гнабри откри в деветата минута с удар до гредата за 1:0, а всичко доста по-интересно бе след почивката.

Френки де Йонг изравни след час игра, разписвайки се сам срещу вратаря. В 66-ата Жонатан Та си отбеляза автогол, но в 72-ата Тони Кроос изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Де Лихт.

В 79-ата минута Вайналдум се измъкна добре и вместо да стреля, той подаде успоредно на голлинията за младия Донийл Мален, който реализира за 2:3. Това обаче не бе всичко. В края на мача самият Вайналдум успя да се разпише и да сложи точка на спора, а асистенцията бе на Депай.