Португалия се засили към Еврото с победа над Исландия

Л. Михайлов

Португалия се наложи над Исландия с 3:1 като гост в мач от квалификационна група "H" за Евро 2012. Иберийците откриха още в третата минута с гол на Кристиано Роналдо, след чудесно изпълнение на футболистът на Реал Мадрид от пряк свободен удар. В 17-ата минута Хайдер Хегюсон изравни за гостите. Този резултат не се задържа за дълго и десет минути по-късно португалците отново излязоха напред с попадение на Раул Мейрелеш. Крайното 3:1 оформи Хелдер Пощига в 72-ата минута след центриране на Роналдо.

Лидер в групата остава Норвегия с максималния брой точки от 3 мача. Португалия е на второ място със 7 от 4 срещи, следвани от Дания с 6 точки от 3 изиграни мача. На четвърто място са Кипър с 1 точка, а последни - Исландия без спечелена точка от 3 срещи.

ИСЛАНДИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 1:3
0:1 Роналдо (3)
1:1 Хелгюсон (17)
1:2 Мейрелеш (27)
1:3 Пощига (72)