Приказката за Бенин приключи - Сенегал продължава напред

Отборът на Сенегал стана първият полуфиналист в тазгодишното издание за Купата на африканските нации. Един от фаворитите в турнира се справи със сензацията до този момент - Бенин, след като го победи с минималното 1:0 в Кайро.

Единственото попадение в мача реализира опорният халф Идриса Гай. Въпросният направи фантастична комбинация със Садио Мане и навлизайки мощно в полето на противника не остави шанс на вратаря Алагабе с плътен шут. Звездата на Ливърпул също направи силен мач, но негов гол бе спорно отменен заради засада. При тази ситуация реферите се допитаха до ВАР.

По-рано през срещата още един гол на Садио Мане беше отменен, но тогава имаше правилно отсъдена засада. Бенинците завършиха мача и с човек по-малко, тъй като в 84-ата минута червеният цвят на картона видя Оливие Вердон заради ужасяващо действие срещу съперник.

На полуфинал Сенегал ще срещне победителя от четвъртфиналната двойка Мадагаскар - Тунис.