Аржентина ще играе с Бразилия в полуфиналите на Копа Америка

В Рио де Жанейро на стадион "Маракана" се проведе срещата от 1/4 - финалите на Купата на Америка - 2019 Аржентина - Венецуела. Победата с резултат 2: 0 бе удържана  от аржентинските футболисти.

Първият гол бе отбелязан от Лаутаро Мартинес, който се отличи в 10-та минута след пас на  нападателя Серхио Агуеро. В средата на второто полувреме предимството на Аржентина бе увеличено от полузащитника Джовани Ло Селсо - Агуеро стреля от границата на наказателното поле, вратарят на венецуелците не се намеси добре и играчът на Бетис изпрати топката в мрежата.

Националният отбор на Аржентина се класира за полуфиналите на Копа Америка, където ще играе с Бразилия. Националният отбор на Венецуела напусна турнира.