Уругвай разби Еквадор

Уругвай победи Еквадор в мач от първия кръг на груповата фаза на Копа Америка 2019. Срещата се проведе на стадион "Минерайо" в Бело Оризонте и завърши при резултат 4:0 за Уругвай.

"Урусите" откриха още в 6-та минута чрез точен удар на Лодейро. Ако еквадорците имаха някакви съпротивителни сили, те изчезнаха в средата на полувремето, когато Куинтерос получи червен картон. От този момент уругвайците установиха пълен контрол върху играта и решиха всичко още до почивката чрез голове на Кавани и Суарес.

След почивката хората на Оскар Табарес намалиха оборотите, но стигнаха до още един гол – в 78-та минута Мина от еквадорците си отбеляза куриозен автогол, с което направи поражението още по-унизително.

Следващият мач на Уругвай е с Япония на 21 юни. Ден по-късно Еквадор ще играе с Чили.