Украйна спечели младежкото Световно първенство по футбол

Националният отбор на Украйна U-20 спечели младежкия Мондиал, който се проведе в Полша. Във  финала отборът на Александър Петраков победи Южна Корея с резултат 3: 1.

Началото на мача не бе добро  за украинския национален отбор. Реферът отсъди дузпа срещу украинците още в 5-та минута, след като използва системата VAR. Ли Кан Ин успешно преодоля вратаря Андрей Лунин. Представителите на Европа обаче овладяха инициативата и успяха да изравнят преди почивката. Владислав Супряга от близко разстояние прати топката в ъгъла на вратата на азиатците.

Украйна излезе напред в началото на второто полувреме. Супряга се възползва от отличния пас на Ефим Конопли и преодоля  вратаря на противника. Единственото опасно положение за корейците дойде в 72-та минута, но Лунин блестящо се намеси.  В края на срещата Георгий  Цитаишвили установи  крайния резултат от мача.

Така Украйна спечели Световния младежки шампионат за първи път в своята история. В предишните издания  на Световното първенство украинците достигнаха само до 1/8 финали.

По пътя към победата украинският отбор в групата изпревари отборите на САЩ, Нигерия и Катар. В 1/8 финалите украинците победиха Панама (4: 1), в четвъртфиналите - Колумбия (1: 0). В 1/2 -финалите Италия (1: 0).

По-рано в мач за третото място Еквадор победи Италия с 1:0.