Англия вкара пет и на Черна гора (видео)

Във втората квалификационна среща за Евро 2020 Англия гостуваше на Черна гора. След победата преди няколко дни с 5:0 над Чехия, "Трите лъва" отнесоха и втория си опонент с 5:1 и то като гост. Днес головете реализираха Кийн, Баркли, Кейн и Стърлинг.

В 17-ата минута домакините поведоха в резултата с хубав гол след фалцов удар на Весович в полето. В 30-ата минута обаче Кийн върна гол за 1:1 с глава след перфектно центриране на Баркли от статично положение.

Баркли успя да оформи и пълния обрат в 38-ата минута след удар на Хъдсън-Одой, който отклони във вратата за 2:1. До почивката Англия владееше топката 74% от времето.

В 59-ата минута Баркли вкара отново, когато избита топка попадна на пътя му около дузпата за 3:1. Последва гол на Кейн в 71-ата минута след удар на празна врата при центриране на Стърлинг по земя от дясно. Крайното 5:1 оформи самият Стърлинг, изведен от резервата Хендерсън.