Стърлинг с хетрик в петицата над Чехия (видео)

Англия прие Чехия в първата от квалификационните срещи за Евро 2020 между двата тима. Днес на "Уембли" домакините се разправиха със своя опонент с 5:0 след голове на Стърлинг, Кейн и автогол на Калас.

Срещата започна равностойно за двата тима, а Англия рано загуби Дайър поради травма след едно тежко влизане на съперник в краката му. Той бе заменен в 17-ата минута от Баркли.

В 24-ата минута Стърлинг откри резултата когато Санчо центрира ниско от дясно и той вкара на празна врата за 1:0. В 45-ата минута Стърлинг спечели и дузпа за домакините, която Кейн реализира за 2:0.

В 63-ата минута Стърлинг се намери с топката в наказателното поле, завъртя се и стреля фалцово за 3:0, преди 5 минути след това да опита удар от далечна дистанция, който се отклони в бранител и влезе в мрежата за неговия хетрик и 4:0.

Така Стърлинг стана първият англичанин, вкарал хетрик на "Уембли" от Джърмейн Дефоу през 2010-та срещу България.

В 84-ата минута за 5:0 автогол си вкара Калас, когато Хъдсън-Одой стреля силно във вратаря, а той изби в бранителя за гола.