Аржентина отнесе Испания

След квалификационните срещи за Евро 2012, срещата между Аржентина и Испания се превърна в „черешката на тортата" в изпълнения с футбол вторник вечер. На препълнения в Буенос Айрес „Антонио Веспучи Либерта" двата отбора изнесоха истински спектакъл, в който домакините надиграха безапелационно световния шампион, побеждавайки го 4:1

Мачът започна много остро и от двете страни, като топката се владееше повече от домакините. Още в 6 минута Тевес можеше да открие резултата след грешка на Пике, но ударът му бе неточен. И все пак голът не закъсня. Колебливата игра на гостите в защита доведе до попадение в тяхната врата след удар на Меси в 10 минута. Само четири минути по-късно Тевес изведе Игуаин сам срещу Рейна, който без проблем увеличи преднината на Аржентина за 2:0.

След двата бързи гола испанците изпаднаха в шок и господари на терена бяха домакините. Все пак след 23 -та минута играта се изравни, но точно тогава дойде третото попадение за Аржентина. То стана след груба грешка на Рейна, който не успя да изчисти подадената му от защитник топка, подхлъзна се и падна, а най-близо до ситуацията бе Тевес, който се възползва от грешката на вратаря - 3:0 за Аржентина, резултат при който завърши първото полувреме.

На полувремето дел Боске направи четири смени в стартовия си състав, но това не промени кой знае колко играта на отбора. Малко по-активни бяха отново домакините, а гостите се опитваха да задържат повече топката.

В 83 минута испанците организираха много красива атака и с няколко докосвания достигнаха вратата на Ромеро, където от десет метра Лиоренте отправи удар с който намали резултата на 1:3. Три минути по-късно гостите отново бяха близо до гола след удар на Навас.

Крайното 4:1 се получи в 90 минута, когато Хайнце подаде топката на главата на Агуеро, Монреал отново увисна и нападателят на Атлетико Мадрид бе безпогрешен от седем метра. При този резултат завърши и срещата.

Състави:

Испания: Рейна (45 Валдес), Арбелоа, Марчена, Пике, Монреал, Алонсо (71 Педро), Бускетс, Фабрегас(57 Шави), Силва(45 Навас), Вия (45 Лиоренте), Иниеста (45 Касорла)

Аржентина: Ромеро, Хайнце, Милито, Демикелис, Дзанети, Масчерано, Камбиасо, Банега, Тевес (61 Ди Мария), Игуаин (68 Агуеро), Меси(90 Д'Алесандро)