Дзакерони: Накрая не ни останаха сили

Такаюки Моримото вкара два гола през първото полувреме при победата с 2:1 на Япония над Гватемала в приятелска среща, която се игра днес. Нападателят на Катания даде преднина на домакините след гол с глава в 12-ата минута. а след още осем удвои аванса на тима си, когато отклони удар на Шинджи Кагава.

Нападателят на Гватемала Марио Родригес намали резултата в 23-ата минута след като се разписа с удар с десния крак от 16 метра.

Новият селекционер на тима Алберто Дзакерони изгледа мача от трибуните. 57-годишният италианец бе назначен на поста в понеделник, но все още няма издадена работна виза. Той изказа задоволството си от играта в атака на своите възпитаници, но не скри безпокойството си от физическото състояние на футболистите си.

„Играчите на Япония имаха преимущество през целия мач и показаха много добър футбол, което ни позволи да победим. Но в края не ни останаха сили, което поражда в мен известно безпокойство", заяви пред АР Дзакрони.

В останалите приятелски срещи, които се играха до момента се получиха следните резултати:

Южна Корея - Иран 0:1 (Шоджаеи,35)

Китай - Парагвай 1:1 (Бариос, 8 (0:1). Гао Лин, 34 (1:1)