Удивителна история в мача между Германия и Холандия

Изненадващ ход е предприел старши-треньорът на националния отбор на Холандия Роналд Куман в мача с Германия от последния кръг на груповата фаза на Лигата на нациите. Напомняме, че среща завърши при резултат 2:2, след като "оранжевите" губеха с два гола в резултата. Това помогна на холандците да спечелят групата си и да се класират за финалната част на турнира.

След гола на Куинси Промес в 85-та минута, при резултат 2:1 за Германия, Роналд Куман бързо е внесъл корекции в схемата на игра на тима. Според източника на информацията, защитникът на Холандия Върджил ван Дайк е получил записка от помощник - треньора на отбора с новата схема, съгласно която капитанът на холандците е бил поставен на позицията централен нападател.

В крайна сметка рискът "оранжевите" да останат с трима в отбрана и с централен защитник в  ролята на нападател намери своето оправдание - именно Ван Дайк отбеляза изравнителния гол в 90-та минута.