Испания излъга Босна и Херцеговина с гол на дебютант

Испания победи Босна и Херцеговина с 1:0 в контролна среща, която се игра на стадион "Гран Канария" в Лас Памас. Луис Енрике бе пусна много експериментален състав и даде дебют на доста играчи. Герой за "Ла Фурия" бе дебютантът Брайс Мендес (78) с победен гол.

Двубоят започна само час след победата на Англия с 2:1 над Хърватия, което означаваше, че "Ла Роха“ няма да играе на финалите на Лига на Нациите. Тимът на Луис Енрике имаше пълен контрол върху срещата, но все нещо липсваше да падне ранен гол. С пропуски през първото полувреме се отчетоха Мората, Иско и Асенсио.

Усилията на домакините дадоха резултат в 78-ата минута, когато силен удар на Иско затрудни вратаря Шехич, който изби топката в краката на Брайс Мендес и последния се разписа за 1:0. Три минути след гола си Мендес прати топката покрай гредата.

До края нямаше повече голове и Испания записа успех.