Себайос: Съдията трябваше да изгони Пикфорд

Полузащитникът на националния отбор на Испания Дани Себайос коментира загубата с 3:2 на своя отбор от Англия в мач от груповата фаза на Лигата на нациите.

"Първото полувреме се получи малка катастрофа. Ние се оттеглихме на почивката с лош резултат. Треньорът ни помоли да бъдем себе си, както в предишните мачове, но при нас нищо не се получи.

Ако искаш да се класираш за финалната фаза на турнира, тогава трябва да печелиш всеки един мач. Но сега се случи нещастен случай. Налага се да победим в последния мач с Хърватия.

Ситуацията с Пикфорд и Родриго? Това е чиста дузпа. Дузпа и изгонване. Но съдиите понякога допускат грешки", заяви Себайос.

През второто полувреме вратарят на англичаните загуби топката в наказателното си поле и задържа с ръце Родриго, попречвайки му да порази празната врата. Съдията подмина това нарушение.