Големите отсъстващи от Мондиал 2018 не се победиха в контрола

Л. Михайлов

Италия и Холандия не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в контрола, която се състоя на "Алианц Стейдиъм" и беше своеобразно дерби между двата най-именити отбора, които не успяха да се класират за финалите на световното първенство.

Симоне Дзадза даде аванс на домакините в 67-ата минута, а в края на мача друга резерва - Нейтън Ейк, изравни за "лалетата". Все пак трябва да се отбележи, че италианците играха с човек по-малко от средата на второто полувреме заради червен картон на Доменико Кришито.

За Италия това беше поредна проверка под ръководството на новия селекционер Роберто Манчини, който изпробва различни тактически варианти и за пореден път даде шанс за изява на различни футболисти. Същото обаче може да се каже и за холандците, които също експериментираха със състава.