Испания разпиля Аржентина в контрола (видео)

Испания записа разгромен успех над Аржентина с 6:1 в контрола, която се състоя в Мадрид. Резултатът откри Диего Коща в 12-ата минута, но с цената на контузия, след сблъсък с вратаря на гостите Ромеро. Четвърт час по-късно Иско удвои след асистенция на Асенсио. Пет минути преди края на първата част Николас Отаменди върна интригата, след като се разписа във вратата на Де Хеа.

В 52-ата минута Иско отбеляза и втория си гол в мача, а само две минути по-късно Тиаго Алкантара направи резултата 4:1. В 73-ата минута и Яго Аспас записа името си сред голмайсторите. Няма и минута след това топката за шести път попадна в мрежата на Ромеро, след като Иско оформи своя хеттрик и по този начин фиксира крайния резултат в мача.