Форлан: Ако пет минути по-рано бяхме вкарали гол...

Нападателят на националния отбор на Уругвай Диего Форлан коментира снощния полуфинал с Холандия, в който неговият отбор загуби 2:3. Както е известно, двата тима предложиха отворена и интересна игра на зрителите, а след като „оранжевите" поведоха с 3:1 през второто полувреме, можеше да се стигне до истинска драма в самия край на мача, когато в даденото от съдията допълнително време Перейра намали на 2:3. Първият гол за „урусите" вкара пък Форлан, който от около 25 метра простреля холандския вратар и показа на медиините любимци Меси и Роналдо как се играе тази велика игра.

„Аз по принцип исках да подам топката на линията на наказателното поле - това са автоматични действия когато се намираш с топката в тази част на терена. След това си спомних, че Суарес го няма, а играем и с „Джабулани", която може да изненада всеки вратар и тогава реших да стрелям. Всичко се получи повече от добре в този епизод. За съжаление, не и в мача. Ако пет минути по-рано бяхме вкарали втория гол......", с горчивина заяви Форлан пред Sky Sports.