Англия и Швейцария с очаквани победи

А. Франгов

Англия и Швейцария  с очаквани победи

Швейцария победи с 2:1 Латвия, а на острова Англия разгроми Казахстан с 5:1.

Англичаните трудно стигнаха до изразителаната победа над гостуващите Казахстанци, като преди Рио Фърдинанд да открие резултата положенията бяха именно пред вратата на "албионците". След грешка на вратаря на Гостите зашитникът на Манчестър Юнайтед вкара с глава за да открие резултата в 52-та минута. 12 минути по-късно Александр Кучма си вкара нелеп автогол. Заслужено гостите върнаха един гол след грешка на Ашли Коул. Жамбил Кукеев не сгреши сам срещу Дейвид Джеймс. Тогава дойде момента на Уейн Рууни. Нападателят вкара следващите два гола за Англия и дефакто уформи разгрома. В последната минута Джърмейн Дефо вкара петия гол във вратата на Казахстан. Въпреки разгрома англичаните не показаха добра игра, но явно след третия гол в тяхната врата гостите се отпуснаха и това доведе го разгромната победа.

Швейцария пък се измъчи срещи Латвия. На полувремето резултата бе 0:0, но след почивката в 63-та минута Александър Фрей откри за домакините.В 69-та минута Юрис Лайзанс получи втори жълт картон и напусна терена. Въпреки това гостите изравниха 1:1 с гол на Денис Ивановс 2 минути по-късно. Швейцария се върна бързо в мача след като Блайсе Нкуфо в 73-та минута вкара вторият гол в мрежата на латвииците.