Южна Корея победи с лекота Гърция (видео)

П. Пенков

В първа среща от група B на Световното първенство, Северна Корея успя да победи Гърция с 2:0. Срещата се проведе на стадион "Нелсън Мандела Бей", който е разположен на до самия бряг на соленото езеро "Норт Енд". Срещата започна равнойсто, но войните на Тай Чи бързо успяха да наложат темпото си и да пробият през защитата на Гърция. В 6-та минута Южна Корея получиха правото да изпълнят пряк свободен удар заради нарушение извършено от играч на противниковия тим. След изпълнението му топката премина през доста футболисти, които се бяха събрали в наказателното поле, след което Лий Юнг-Соо се включи от дълбочина и врака кълбото в мрежата на Гърция за 1:0. До края на първото полувреме корейци намалиха темпото, след като видяха, че противниците не бяха способни да създадат опасности пред тяхната врата.

Второто попадание в ползва на Южна Корея дойде в 52-та минута, когато играчът на Манчестър Юнайтед Парк Джи-Сунг стана сам срещу стража на гърците Цорвас и с премерен удар оформи крайното 2:0 в полза на своя тим. Така Южна Корея оглавява класирането в група „В”, а останалите два тима в групата – Аржентина и Нигерия, играят в 17:00 часа българско време.