Великолепна Аржентина лепна пет на Канада (видео)

А. Франгов

Аржентина разгроми Канада с 5:0 в приятелска среща преди световното първенство в ЮАР след две седмици. Последната проверка за момчетата на Диего Марадона се игра пред пълни трибуни на Естадио Монументал в Буенос Айрес. Интересно е, че сред титулярите на Аржентина не попадна суперзвездата Лионел Меси, който получи почивка след тежкия сезон в Барселона.

Нападателят на Ливърпул Макси Родригес откри резултата в 15-а минута и повторно наказа Пат Онстад в 30-та, а по един гол добавиха Анхел Ди Мария (36'), Карлос Тевес (62'), и носителят на трофея на Лига Европа Серхио Агуеро в 72-та минута на мача, малко, след като се появи в игра на мястото на Тевес.

Така възпитаниците на Дон Диего гледат напред към първия си мач от група Б на Мондиала срещу Нигерия на 12-ти юни. Кандаците пък с нищо не затрудниха експерименталния състав на Гаучосите.

Арженитина: Ромеро, Гутиерес, Бурдисо, Отимени, Хайнце (Кл.Родригес 60'), Макси (Верон 45'), Машерано (Болати 60'), Пасторе (Гарсе 73'), Тевес (Агуеро 70'), Ди Мария, Игуаин (Палермо 68').

Ст.Треньор: Д.Марадона

Канада: Онстад, Сталтери, Хейстингс (Стрейт 75'), Хайналт, Клюковски, Джонсън, Леджърууд (Питърс 55'), Де Росарио (Адемолу 83'), Имхоф, Симпсън, Френд (Джексън 65')

Ст.Треньор: С.Харт