Португалия спечели Група А след погром над Нова Зеландия (видео)

Португалия се наложи с впечатляващото 4:0 над Нова Зеландия в последния си мач от Група "А" на турнира за Купата на конфедерациите. Кристиано Роналдо (33-д), Бернардо Силва (37), Андре Силва (80) и Луиш Нани (90+1) бяха точни за европейските шампиони, които по този начин спечелиха групата със 7 точки (колкото има и Мексико, който обаче ще остане на втора позиция).

Нова Зеландия от своя страна остана без спечелена точка на последното четвърто място. При първото попадение Роналдо бе точен от дузпа, която бе отсъдена, след като Данило Перейра бе съборен от Томас Дойл в наказателното поле. Малко след това Бернардо Силва получи добър пас и от добра позиция не пропусна да изпрати топката в мрежата зад Маринович за 2:0.

Класиката бе факт 10 минути преди края, когато Андре Силва с индивидуален пробив и удар отблизо добави нов гол за Португалия. В добавеното време Нани също записа името си сред голмайсторите с удар в долния ляв ъгъл на Маринович.