Вентура: Можехме да вкараме 8 на Лихтенщайн

Джампаоло Вентура заговори за доминацията на Италия в снощната среща с Лихтенщайн, при която опонентът беше победен с убедителното 4:0 у дома си. Въпреки че изостава от Испания по голове в седма група на квалификациите за Световната купа, босът на Италия остана доволен от показаното на терена:

"Резултатите на другите не са важни. Ако не се бяхме спрели можеше да удвоим головата си разлика с шансовете, които създадохме. Но както казах и преди, най-важното е да побеждаваме. Доволен съм от показаното. Първото полувреме беше добро, защото вкарахме четири и имахме още поне толкова чисти положения.

"Във второто полувреме показахме добра концентрация, трябваше ни пети гол за да дойде ентусиазъм отново. Видяхте, че по време на контрите играхме с 6 човека в тяхното поле, а това говори за желанието ни. Всички работиха здраво и вкарахме добри голове."