Андерлехт – Шахтьор Донецк: Украинците ще затвърдят превъзходството си

Стадион: "Констант Ванден Щок", Брюксел
Дата: 17.03.2016г.
Час: 22:05
Съдия: Матеу Лаос (Испания)

Андерлехт посреща Шахтьор Донецк в осминафинален реванш от Лига Европа с трудната задача да елиминира украинският гранд. Домакините загубиха първият сблъсък с 3:1, но положителното е попадението на чужд терен. Въпреки това, резултатът изглежда почти невъзможен за белгийският тим, тъй като "миньорите" са безспорно по-класният тим и крайно мотивирани да продължат напред. В първенството Андерлехт не се представя много добре и след само 2 успеха в последните 6 кръга изостава на 9 точки от първото място, а освен това отпадна за Купата от Кортрийк. Иван Обрадович и Исека отново няма да могат да вземат участие в срещата и това са единствените липсващи пред треньорския щаб.

Шахтьор Донецк показа в миналия етап от турнира, че е сериозен тим, след като отстрани категорично с 3:0 в Германия Шалке. "Миньорите" се борят и за титлата в Украйна, но след разгромното поражение с 4:1 през уикенда в дербито с Днипро изостават вече на 3 точки от Динамо Киев. Това по всяка вероятно е повлияло негативно на настроението в съблекалнята и ще е любопитно да видим дали играчите на Луческу ще превъзмогнат загубата още в четвъртък. За състава на украинците Витали Витсенетс е с контузия, а пък Фред е наказан.

Андерлехт ще трябва да търсят попадение още от началото на срещата, докато Шахтьор ще може да играе по-освободено и спокойно и да чака грешки на съперника. Интересно е дали Луческу ще разчита на титулярите си или ще им даде почивка с оглед на преднината от първата среща. Въпреки това, едва ли "миньорите" ще допуснат изненада и можем да очакваме втора победа за гостите.

Прогноза: Андерлехт - Шахтьор Донцек 0:2