Билбао стигна финал след късна драма със Спортинг (видео)

След 2:1 в Португалия за Спортинг Лисабон предстоеше трудно гостуване, а то се оказа и доста неприятно за португалците, след като Атлетик Билбао надви своя опоенент с 3:1 и продължи напред към финал в Лига Европа. Екзекуторът на Манчестър Юнайтед се добра до последното попадение в самия край на срещата, когато нещата отиваха към продължения.

Домакините откриха след сензационна атака в 17-ата минута. Икер Муниаин центрира топката, като Йоренте я омекоти за Сусаета, който простреля вратаря от воле. До края на срещата Патрицио трябваше често да спасява, като позволи на своите да вкарат. Рики ван Волфсвинкел вкара от близко растояние в 44-ата минута, а асистенция бе записана за Жандао.

Само минута след това Фернандо Йоренте отново асистира на Ибай Гомес за красив гол, като той върна асистенцията на Йоренте в края на срещата, когато нападателят грабна победата и прати своите на финал, където чака Атлетико Мадрид.